Search
  • ניצן קטינקה

מה הם עשרת הדיברות להתנהלות עם כסף בשנים הראשונות אחרי הצבא?

Updated: Nov 8, 2021

1. למד שליטה עצמית

אם יש לך מזל, ההורים שלך לימדו אותך את המיומנות הזו כשהיית ילד. אם לא, זכור שככל שתלמד מוקדם יותר את האמנות היפה של דחיית סיפוקים, כך יהיה לך קל יותר לשמור על הכספים האישיים שלך בסדר. למרות שאתה יכול בקלות לקנות פריט באשראי ברגע שאתה רוצה אותו, עדיף לחכות עד שבאמת חסכת את הכסף לרכישה. האם אתה באמת רוצה לשלם ריבית על זוג ג'ינס או קופסת דגני בוקר? כרטיס חיוב הוא שימושי באותה מידה ולוקח את הכסף מחשבון העובר ושב שלך, במקום לגבות חיובי ריבית.


אם אתה נוהג לשים את כל הרכישות שלך בכרטיסי אשראי למרות שאינך יכול לשלם את החשבון במלואו בסוף החודש, ייתכן שאתה עדיין תשלם עבור הפריטים הללו בעוד 10 שנים. כרטיסי אשראי הם נוחים, ותשלום אותם בזמן עוזר לך לבנות דירוג אשראי טוב. וחלקם מציעים פרסים מושכים. עם זאת, למעט מקרי חירום נדירים, הקפד לשלם תמיד את היתרה במלואה כאשר החשבון יגיע. כמו כן, אל תשא יותר כרטיסים ממה שאתה יכול לעקוב אחריהם.

טיפ פיננסי זה חיוני ליצירת היסטוריית אשראי בריאה.2. שליטה על העתיד הפיננסי שלך

אם לא תלמד לנהל את הכסף שלך, אנשים אחרים ימצאו דרכים לנהל אותו לא נכון עבורך. חלק מהאנשים האלה עשויים להיות בעלי כוונות רעות, כמו מתכננים פיננסיים חסרי מצפון מבוססי עמלות. אחרים אולי בעלי כוונות טובות אבל אולי לא יודעים מה הם עושים, כמו סבתא וסבא למשל, שבאמת רוצים שתהיה הבעלים של בית משלך למרות שאתה יכול להרשות לעצמך רק אחד על ידי לקיחת משכנתא בריבית מתכווננת מסוכנת.במקום להסתמך על אחרים לייעוץ, קח אחריות וקרא כמה ספרים בסיסיים על מימון אישי. ברגע שאתה חמוש בידע, אל תיתן לאף אחד לתפוס אותך לא מוכן - בין אם זה בן אדם משמעותי שלאט לאט שואב את חשבון הבנק שלך או חברים שרוצים שתצא ותפוצץ איתם טונות של כסף בכל סוף שבוע.


3. דע לאן הולך הכסף שלך

לאחר שתעבור על כמה ספרי כספים אישיים, תבין כמה חשוב לוודא שההוצאות שלך לא עולות על ההכנסה שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תקציב. ברגע שתראה כיצד העלות של הקפה של הבוקר שלך מסתכמת במהלך חודש, תבין שלביצוע שינויים קטנים וניתנים לניהול בהוצאות היומיומיות שלך יכולה להיות השפעה גדולה על המצב הכלכלי שלך כמו קבלת העלאה בשכר.


בנוסף, שמירה על ההוצאות החודשיות החוזרות ונמוכות ככל האפשר יכולה לחסוך לכם כסף משמעותי לאורך זמן. בחירת משהו פשוט יותר יכולה לאפשר לך להרשות לעצמך להשכיר בית משותף או דירה מוקדם יותר ממה שהיית עושה אחרת.


הבנת איך כסף עובד היא הצעד הראשון לקראת הפעלת הכסף שלך בשבילך.


4. התחל קרן חירום

אחת המנטרות החוזרות ביותר על הכספים האישיים היא "שלם קודם לעצמך". לא משנה כמה אתה חייב בהלוואות או בחוב בכרטיסי אשראי, ולא משנה כמה נמוך המשכורת שלך עשויה להיראות, זה חכם למצוא איזה סכום - כל סכום - של כסף בתקציב שלך כדי לספוג קרן חירום מדי חודש.


כסף בחסכונות לשימוש למקרי חירום יכול למנוע ממך צרות כלכליות ולעזור לך לישון טוב יותר בלילה. כמו כן, אם תתרגלו לחסוך כסף ולהתייחס אליו כהוצאה חודשית בלתי ניתנת למשא ומתן, אז די בקרוב יחסוך לכם יותר מסתם כספי חירום - יהיו לכם כספי פנסיה, כספי חופשה או אפילו כסף עבורכם כמקדמה על בית.


קל להכניס את הקרן שלך לחשבון חיסכון רגיל, אבל זה כמעט לא מרוויח ריבית. שים את הקרן שלך בחשבון חיסכון מקוון בריבית גבוהה, תעודת פיקדון לטווח קצר.

אחרת, האינפלציה תשחוק את ערך החסכונות שלך. רק ודא שהכללים של הרכב החיסכון שלך מאפשרים לך להגיע לכספך במהירות במקרה חירום.


5. התחל לחסוך לפנסיה

בדיוק כפי שהורייך כנראה שלחו אותך לגן עם תקוות גדולות להכין אותך להצלחה בעולם שנראה עוד עידנים, אתה צריך לתכנן את הפרישה שלך זמן רב מראש. בגלל האופן שבו פועלת ריבית דריבית, ככל שתתחיל לחסוך מוקדם יותר, כך תצטרך להשקיע פחות קרן כדי להגיע לסכום שאתה צריך בשביל לפרוש.7 views0 comments